دو کلمه حرف حساب

دو کلمه حرف حساب

می‌شمرم هه می‌شمرم ها می‌شمرم هت می‌شمرم هو می‌شمرم ها می‌شمرم هه می‌شمرم ها می‌شمرم هت می‌شمرم هو می‌شمرم ها می‌شمرم هه می‌شمرم ها می‌شمرم هت می‌شمرم هو می‌شمرم ها

بیچاره ملتی که به قهرمان نیاز داشته باشد

دوشنبه, ۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۲۱ ب.ظ

آقای مسعود شجایی را قطع به یقین اگر قبلاً هم نمی‌شناختید در حال حاضر خوب می‌شناسید. ولی آیا تا همین چند روز پیش کسی مسعود شجایی را می‌شناخت؟ آیا از سطح فنی این بازیکن اطلاع داشت؟ آیا می‌دانست که وی از باشگاه صنعت نفت آبادان رشد کرده و بعدها در سایپا و الشارجه امارات بازی کرده؟ و بعد به اسپانیا و باشگاه اوساسونا رسیده؟ یا در حال حاضر در چه باشگاه و چه پستی بازی می‌کند؟ بسیاری از این غوغاگران فضای مجازی این موارد بالا را همچنان هم نمی‌دانند! ولی می‌دانند(یا بهتر است بگویم دوست دارند بدانند) وی به خاطر بازی مقابل یک تیم از رژیم صهیونیستی از تیم ملی محروم شده است. راستش ما ایرانی قهرمان پروری و جو پروری را دوست داریم. اینکه از یک نفر در هر جایگاهی که باشد بتی علم کنیم تا بتوانیم به به و چه چه بکنیم و در نهایت به نتیجه‌ای که می‌خواهیم(ند) برسیم. مهم نیست شما از فرهنگ، از فوتبال، از شعر، از داستان، از آشپزی، از دندان پزشکی و حتی از تعویض روغنی و آپاراتی و سوپرمارکتی چیزی ندانید! شما اگر یک روش ان فکر باشید.(روش ان فکر با روشنفکر از دید من متفاوت است.) شرایط جامعه مجازی ما ایجاب می‌کند که با موج مخالف جامعه و حکومت پیش بروید و هشتگ بزنید و با هرچیزی که می‌بینید مخالفش باشید. همین قدر تمسخرآمیز! اصلاً مهم نیست شما از بُعد فنی و نوع بازی آقای مسعود شجایی چقدر اطلاعات داشته باشید. اصلاً هم مهم نیست که بدانید سن ایشان 36 سال است. و مگر یک بازیکن تا چه سالی می‌تواند در سطح اول آمادگی ذهنی و بدنی بماند، مهم نیست بدانید که در حال حاضر پیرترین بازیکن تیم ملی فقط و فقط سید جلال حسینی است که آنهم اغلب نیمکت نشین است. یا مهم نیست بدانید در پست آقای شجاعی که سال‌هاست صندلی تیم ملی را قبضه کرده چه بازیکنان دیگری داریم که حق شان بوده در همه این سال‌ها به تیم ملی دعوت شوند یا در حال حاضر حقشان است که به تیم ملی کشورشان دعوت شوند. نه. واقعیت این است که هیچ کدام مهم نیست. حتی مهم نیست بدانید وی فوتبالیست است یا کشتی گیر! یکی از رفقا می‌گفت به خاطر دعوت نشدن مسعود شجایی به تیم ملی بود که ما در رقابت‌های کشتی فرانسه ضعیف عمل کردیم! و رسماً معتقد بود طلا حق مسعود بود. سهم مسعود بود تو مشتش بود! حتی اگر ندانید فوتبال یک بازی بیست و دو نفره هم هست باز هیچ اشکالی ندارد. تنها چیزی که مهم است این است که جریان مخالف حکومت دارد هشتگ می‌زند پس شما هم باید هشتگ بزنید تا باشید. هشتگ می‌زنم پس هستم! تنها چیزی که مهم است این است همین. اینکه چند لایک بگیرید و چندبار ریتوئیت شوید اهمیت بیشتری دارد. معتقدیم فوتبال سیاسی نیست! ولی وقتی مسعود شجایی را یک مربی خارجی به تیم ملی دعوت نمی‌کند بنا به وظیفه‌مان خیلی شیک و رسمی ماست‌ها را توی خورشت‌ها می ریزیم، آسمان را به ریسمان می بافیم و معنی دوغ و دوشاب را قاطی می‌کنیم.
خدا بیامرز گالیله می‌گفت بیچاره ملتی که به قهرمان نیاز داشته باشد. واقعیت این است که مسعود شجاعی نه یک اسطوره است و نه هم ردیف امثال تختی است، مسعود شجاعی جدای شخصیت اجتماعی‌اش از لحاظ کیفی برای منی که فوتبال را می‌فهمم تنها یک بازیکن فوتبال معمولی است که شاید سال‌ها قبل خوب بوده ولی الان دیگر خوب نیست. و حقش نیست که وقتی جوانانی به این خوبی داریم در تیم ملی باشد. حال بخواهیم سیاست را به فوتبال ربط بدهیم یا نه!


موافقین ۷ مخالفین ۰ ۹۶/۰۶/۰۶
آقاگل ‌‌

فوتبال نگاری

نظرات  (۲۳)

خخخخخخ
حقیقتا نمی شناسم ایشون رو :|
ولی به نظرم می آدم صحیح تر باشه به خاطر ضعف در مسائل فنی فردی کنار گذاشته بشه نه به دلیل اعتقادی 
تنها چیزی که به نظرم صحیح است این مساله است
پاسخ:
خب حرف من هم همینه. اگه به مسائل فنی هم باشه ایشون شاید باید زودتر از این ها کنار گذاشته میشد. 

۰۶ شهریور ۹۶ ، ۲۳:۰۲ ام اسی خوشبخت
کاش یه گوشه از این کشور رو نگاه کنیم و ببینیم همه چی سر جاش هست.
پاسخ:
همین اتاق من هم حتی همه چیزش سر جاش نیست کشور که هیچی :d
:)
جو پروری را دوست داریم

با معرفت ها ذکر مأخذ می کنند :)
اینو که خیلی خوشم اومد ولی 
بیا آقاگل باور کن که کسی باور نمی کنه به خاطر مسائل فنی و مربی خارجی و سن بالاش به تیم دعوت نشده 
گرچه من خودم می گم حقش بوده دعوت نشه حق خودش و اون یکی که نمی دونم اسمش چیه 
اسم همینم نمی دونستم فقط شنیدم چه کار کردند 
اون هم از وبلاگ یکی از دوستان 
نه توئیت و غیره و ذلک 
پاسخ:
من درستی یا غلطی کاری که صورت گرفت رو نه تایید میکنم و نه تکذیب. در این جایگاه هم نیستم که بخوام اظهار نظر کنم. ولی حرفم در مورد مسعود شجایی همینی بود که زدم. و به نظرم از لحاظ فنی چندین ساله که نباید دعوت میشده به تیم ملی. ولی همون وقت هایی که تیم نداشت هم دعوت میشد!
ولی خب همه کسایی که  مخالف محروم شدن ایشون بودن،اینجوری نبودن که ایشونو نشناسن:/
بله ایشون نباید دعوت میشد ،ولی خب الانم بخاطر مسائل فنی نبوده که:/همین دعوت نشدنم سرجاش نبود:/
پاسخ:
اصلا این سیاست پاش رو همه جا دراز میکنه. یه وضی. در هر حال به نظرم بد هم نشد.
ان یتبعون الا الظن و ان هم الا یخرصون
اکثر مردم به چیزی که ازش پیروی میکنند فکر نمیکنند.فقط دنبال موج میرن

پاسخ:
دقیقا حرف تون درسته و مورد تایید متاسفانه.
مطمئن باش اگه رونالدو هم ایرانی بود و همچین کاری کرده بود،اونم از تیم ملی محروم میشد😂😂😂😂شجاعی که دیگه جای خود 😅

پاسخ:
:))
:d

اما جدا حالا که دعوت نشد فکر نکنم چیز زیادی از تیم ملی کم بشه . (اینو گفتم یادم به این گزارشگره افتاد😂)
مثل نیمار که نیست بگیم وای حالا که رفت یکی از ضلع های هافبکیمون داغون شد میبازیم.اونم کنار منتظری و اندرانیک و کاوه رضایی دعوت نشده . تازشم اگه شجاعی مقابل اسرائیل بازی نکرده بود از کجا معلوم که توی لیست کیروش میبود . با توجه به دعوت سامان قدوس و افرادی مثل دژاگه 'بی تیم'   احتمالش بازم کم بود . حاج صفی هم که دعوت شد .
اما جدای از اینها این قضیه ی سیاسی بازی با اسرائیل هم مشکوکه اما قطع یقین نیست. و اینکه مطمئنا راس این سیاست فرد فوتبالی نیست و اینو همم میدونن😂😉
پاسخ:
الان اینا رو با هم چطوری مقایسه کردی وژدانن!؟ :))  نیمار؟ منتظری و کاوه رو چطوری اوردی کنار هم؟
تو پست مسعود اینقدر بازیکن خوب داریم که به نظرم خیلی هم خوب شد که دعوت نشد.
دادا جان، نرود میخ آهنین بر سنگ...
پاسخ:
نرود میخ استنلس استیل در سنگ راست میگی :))
من به درستی یا غلط بودن این کار کاری ندارم، مسعود شجاعی رو تا یه جایی میشناسم ولی اونقدر برام مهم نبوده که بخوام توی این سال ها حتی سرچ کنم ببینم در حال حاضر کجا داره بازی میکنه و حتی نمیدونم پستی که در اون بازی میکنه چی هست.
اگر بخوام در مورد موضوع پیش اومده هم اظهار نظر کنم مشخصه کاملا شخصی و دلیه و دلیل بر درست یا غلط بودنش نیست... ممکنه من اینکار رو اشتباه بدونم و اونو لایق برکناری از تیم ملی بدونم در صورتی که منطق و درست یه چیز دیگست، برعکس این موضوع هم صدق میکنه... یعنی کلا در این مورد اظهار نظری نکنم بهتره...
ولی فکر میکنم توی فوتبال چیزی که اولویت داره تاکتیک، تکنیک، بازی و یه سری از این قبیل هست که توی جریان بازی اهمیت داره و چیزای دیگه اولویت کمتری داره...
بازم میگم شاید توی دلم از کاری که کرده حس خوبی ندارم که اونم نمیتونم به درست یا غلط بودنش مطمئن باشم... اما به قول شما قبل از این باید کنار گذاشته میشد...

پاسخ:
دقیقا همینه که میگی. اولویت مهم تیم و تاکتیک تیمه. حالا یک شخص هم نبود نبود. تیمی که تاکتیک مشخص داشته باشه به شخص وابسته نیست.
یادش به خیر یه وقتی به عشق مسعود و جواد بازیای اوساسونا رو چقدر دقیق دنبال میکردم
حتی با یه لمس توپش
چقدر خوب دریبل میزد
آره الان که پیر و واقعا کارآمد نیست
پاسخ:
آره من هم یک موقعی شجاعی رو دوست داشتم. از اون فانتزی باز های خوب بود. ولی بعد مصدومیتش دیگه اون مسعود قدیم نشد که نشد.

۰۷ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۲۴ دُچــــ ــــار
آقا فقط سیدجلال :)
پاسخ:
:))
فقط هرچی برانکو بگه فقط!
http://sharghdaily.ir/News/63590/%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D9%81-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF
یهو یاد چند وقت پیش افتادم که زمزمه بازی فوتبال اسرائیل و فلسطین بود.
مسعود شجاعی هنوز بازی میکنه؟؟ میگم یه دوسه سالیه کلا فوتبال نمیبینم...
الان تو همه رشته های ورزشی همه مجبورا در مقابل اسرائیل غاصب بازی نکنن این خوبه؟؟ حتی یه بار یکی از داورها دقیق یادم نیست تو چه مسابقه ای بازی نماینده اسرائیل رو قضاوت کرد و نتیجه اش شد محروم شدن. 

پاسخ:
خیلی تلاش ها برای بازی اسرائیل و فلسطین شده ولی هیچوقت با هم بازی نکردن! :)
شجاعی الان بازیکن تیمی توی لیگ یونانه.
.
والا ما آخرش نفهمیدیم این قانونه که بازی نکنین! یا به خاطر مردم مظلوم فلسطین بازی نمیکنن.
همه به کنار این بازی نکردن در مقابل اسرائیل فقط یادآور آرش میراسماعیلی هستش. :))
پاسخ:
آره اولین نفری که به طور جدی این مسئله براش مطرح شد آرش میراسماعیلی بود. که البته برای بازی نکردن خودش رو از وزن انداخت! تا حذف بشه. وگرنه اگه بازی نمیکرد محروم میشد.
ما رو واردِ بازی های پیچیده‌ی ورزشی نکنید! :)
[واضحه که کامل نخوندم؟! :|]
پاسخ:
:))
بله بله چشم.

ببین آقا گل همه چیز برمیگرده ب اینکه ب چ علتی گذاشتنش کنار...
این مهمه...

شما فک کن ی روزی بشه ایران با اسرائیل مثلا توی ی گروه توی جام جهانی باهم بیفتن...فک کن چی میشه...
پاسخ:
هیچی فکرش هم مسخره است. بدبخت میشیم :)))
.
آره درست میگی. ولی میگم خب بد هم نشد این وسط.
۰۸ شهریور ۹۶ ، ۰۰:۵۸ زِدْ عِِـچْ آرْ …
واقعا حقیقته
ما کلی بازیکنِ خوب و با استعداد تو تیم ملی داریم
مسعود شجاعی دیگه اونجوری که باید نیس
باید قبول کنیمدر ضمن سید جلال کجاش رو نیمکته؟ دو تا بازی فقط رو نیمکت نشست=/
اصلنم پرسپولیسی نیستم
پاسخ:
همین دقیقا همین رو میگم من هم. :)
.
.
خب دیگه دوتا بازی رو نیمکت بوده. پژمان منتظری یبار به شوخی میگفت یه جوون خیلی خوب هم تو تیم داریم آقا جلال. :))
منم اصلا پرسپولیسی نیستم :d
البته آدما کلا دو دسته اند. یا پرسپولیسی هستن یا نمیدونن که پرسپولیسی هستن!
۰۸ شهریور ۹۶ ، ۰۴:۰۹ פـریـر بانو
از اونجایی که من زیاد از فوتبال سر در نمیارم و این عمو رو هم نمی شناسم، لبخند ملیحی به دوربین میزنم، یه شوکولات برمیدارم و میرم :| :))
پاسخ:
پس بعد از مصرف شوکولات مسواک فراموشت نشه عمو! :)
والا زیاد فوتبالی نیستم ولی اون هشتگ مخالف حکومتو کاملاً موافقم و چیا که از این قشر ندیدیم

ی چیزی که تو دلم که هیچ بهتره بگم تو دقیقاً تو تمام اعضا و جوارحم گیر کرده اینه که وقتی اینا جلوی اسرائیل بازی کردن بازم ی موجی شروع به فحاشی کردن البته چرا دروغ منم خیلی انتقاد کردم و لجم دراومد ولی خدایی بی غیرت و فحش به خانواده هیچ دردی رو دوا نمیکنه. بالام جان یکی به شما بگه بالا چشمت ابروئه از لج اونم که شده برعکسشو انجام میدی پس چرا کاری میکنی که اینام همینطور رفتار کنن؟ چرا ی جوری رفتار نمیکنی که شرمنده بشن؟
پاسخ:
والا نمیدونم این چه طرز فکر و رفتاریه. کلا هر اتفاقی میافته میرن به خانواده طرف فحش میدن :| واقعا این یکی رو دیگه درک نمیکنم!

کلا یه عده مخالفت رو دوست دارن حالا سر هر چیزی که باشه مهم نیست، مهم اینه که مخالف باشن دیگه اگه سیاسی باشه هم که وضعش معلومه.
در ضمن منم فوتبالی نیستم ( یه کمی والیبالیم) ولی همینجا حمایتم رو از مهدی طارمی اعلام میکنم:))
یاعلی
پاسخ:
کاری ندارن سیاسی هست یا نه یجوری ربطش میدن بالاخره!
.
این مهدی تون آخرش ما رو دق میده! :))
هرچند دوستش دارم.
۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۵:۴۹ منتظر اتفاقات خوب (حورا)
و بیچاره ما ملتی که هر سیلی میاد، اجازه می دیم تا ما رو با خودش ببره!
پاسخ:
بیچاره ما بیچاره ما بیچاره ما...
زیاد حساس نشو دیگه :)))))
 نیمار رو مثال زدم :)))
منتظری پا توپ نشده وگرنه خیلی هم خوبه بازیش:d
پس چرا سنگ شجاعی رو به سینه میزنی؟
پاسخ:
:))
خب مثالت باحال بود.

دور از جون:))
اصلا کسی هم هست دوسش نداشته باشه؟ پاسخ قاطع: نع :))
پاسخ:
:))

۱۰ شهریور ۹۶ ، ۲۰:۲۷ زِدْ عِِـچْ آرْ …
یا نمیخوان باور کنن که پرسپولیس اَن
همهٔ اینا توطئهٔ دشمنه
مرگ بر آمریکا✊
پاسخ:
مرگ بر آمریکا حالا چرا؟ اونا که تقصیر ندارن. فقط اشتباهی بودن :))

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">